МЕДИА ЦЕНТАР

Документарец на Ал Џезира за Љубчо Георгиевски

ljubco_intervju

Според најновиот документарец “Алхемија на Балканот“ кој се емитува на телевизијата Ал Џезеира, најголема заслуга за независна Македонија има првиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски.

Георгиевски на свои 25 години беше првиот Македонец политичар што извика: “Македонија мора да биде независна држава со своја армија и национална валута”, политичар кој убедливо победи на првите повеќепартиски избори.

 


ВИДЕО: Гостување на Љубчо Георгиевски во „Топ Тема“ на Телма телевизија (23.02.2015)

Погледнете го гостувањето на претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски на 23.02.2015 во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија.


Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски вечерва ќе биде гостин во емисијата „Топ Тема“

Ljubco

Претседателот на ВМРО-Народна партиja, г-дин Љубчо Георгиевски вечерва со почеток од 20:15 часот ќе биде гостин во емисијата „Топ тема“, со Александар Чомовски.

Оваа емисија се емитува на телевизија Телма. 

 


ВИДЕО: Изјава на Љубчо Георгиевски за Алсат-М телевизија (04.02.2015)

Погледнете ги одговорите на претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски на прашањата поврзани со кампaњите на ВМРО-НП и поплавите во Македонија…


Георгиевски: Власта сака да нѐ одалечи од западот и да нѐ спои со Србија! (видео)

ljujbco_intervju

Погледнете го интервјуто на претседателот на ВМРО-Народна партија, г-дин Љубчо Георгиевски дадено за Радио Слободна Европа на 25.01.2015 година.


Страна 1 of 1312345...10...последна »