Видео записи

ВИДЕО: Прес на претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски (26.02.2014)

ljubcoПретседателот на ВМРО Народна партија, г-дин Љубчо Георгиевски на 26.02.2014 (среда) одржа прес конференција во врска со декларацијата на ВМРО-НП за евроатлантска интеграција на  Р.Македонија, како и за редовните претседателски избори и можни предвремени парламентарни избори.

Целиот прес можете да го погледнете во видеото подолу:


ВИДЕО: Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски со предавање во Словенија

Претседателот на ВМРО Народна партија, г-дин Љубчо Георгиевски на покана на Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Словенија,  денес со почеток во 16 часот ќе има предавање на тема: „ Република Македонија на евроатланскиот пат“.

ljubco

Според овој институт, г-динот Георгиевски важи за политичар кој ги поставил темелите на демократските промени и основачот на модерната Република Македонија. Неговата влада постигнала многу добри финансиски резултати, девизните резерви речиси двојно биле зголемени , и се создал голем буџетски суфицит . Тој во 2001 година во Луксембург ја има потпишано Спогодбата за стабилизација и асоцијација (ССА ) со ЕУ.

На предавањето, претседателот Георгиевски ќе зборува за односите во процесот на пристапување на Македонија во ЕУ , за очекувањата на Македонија од полноправно членство во ЕУ и НАТО, за актуелните настани во Македонија , како и спорот помеѓу Скопје и официјална Атина во врска со името на државата Македонија и претседателските избори.

По предавањето на поранешниот премиер на Македонија посетителите ќе можат да поставуваат прашања.

Целосната најава за предавањето на претседателот на ВМРО-Народна партија, можете да ја прочитате ТУКА

Предавањето можете да го следите во живо со почеток од 16 часот, на видеото подолу…


ВИДЕО: Гостување на претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизија (12.12.2013)

Ljubco _Alsat_M

Во видеото проследете го гостувањето на претседателот на ВМРО-Народна партија, г-дин Љубчо Георгиевски во емисијата „Патот кон“, која се емитува на телевизијата Алсат-М.


ВИДЕО: Гостување на претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски во емисијата „Зебра“

Capture

Во видеото проследете го гостувањето на претседателот на ВМРО-Народна партија, г-дин Љубчо Георгиевски во емисијата „Зебра“.


Говор на претседателот Љубчо Георгиевски на маршот во Делчево (05.02.2013)

Проследете го говорот на Претседателот на ВМРО – Народна партија,  г-дин Љубчо Георгиевски на маршот на здружената опозиција во Делчево.


Страна 4 of 512345